strzałka do góry

Relacja z tegorocznej edycji konferencji Chemia i Motoryzacja
Utworzony przez:  Administrator
Data utworzenia:  2016-11-16 13:57:12


W październiku miała miejsce kolejna konferencja z cyklu Chemia i Motoryzacja, podczas której prezentowane były nowe rozwiązania oraz technologie branży chemicznej dla przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego. Znaczącą część programu zajęły pokazy praktyczne, które uznano za przebój konferencji: sprzętu do aplikacji wyrobów chemicznych firmy Graco, technologii do tworzenia powierzchni hydrofobowych, hydrofilowych, non-stick AMB Technic i Plasmatreat, aplikacji farb wodorozcieńczalnych AkzoNobel wspomaganych elektrostatyką oraz niezwykle ciekawych klejów, uszczelniaczy i taśm klejących firmy 3M

Podczas spotkania odbyły się prezentacje specjalistów z Polski i innych krajów, którzy omawiali zagadnienia wcześniej zgłoszone przez przemysł. Obejmowały one tematykę związaną z lakierowaniem, antykorozją, przygotowaniem powierzchni, kontrolą jakości, nakładaniem pokryć dekoracyjnych, przepisami prawnymi dotyczącymi użytkowników chemii i wiele innych. Z pewnością Chemia i Motoryzacja staje się coraz bardziej znana jako miejsce spotkań specjalistów również poza granicami naszego kraju. Przykładem tego może być przyjazd z Niemiec przedstawiciela jednej z międzynarodowych firm specjalnie, aby wysłuchać niektórych wystąpień, a szczególnie naukowców z Politechniki Poznańskiej. Prezentowali oni swoje nowatorskie rozwiązania dotyczące nieinwazyjnych badań połączeń klejowych. Wiemy, że już nastąpiła wymiana materiałów i podjęte zostały rozmowy dotyczące współpracy, a my mocno kibicujemy, aby nowa technologia poznańskiej uczelni znalazła szerokie zastosowanie w świecie.

Kolejna edycja będzie miała miejsce 26-27 września 2017 w Krakowie. I jak zawsze będą omawiane tematy wskazane przez producentów pojazdów i części zamiennych oraz będą udzielane odpowiedzi na przesłane wcześniej pytania. Liczymy, że będzie ona równie ciekawa jak tegoroczna.


Chemia i Motoryzacja 2016

Komentarze
Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018