strzałka do góry

Trzeci dzień targów ITM
Utworzony przez:  Administrator
Data utworzenia:  2016-06-13 09:47:28


Poznańskie targi Technologie-Innowacje-Maszyny Polska 2016 to wydarzenie niezwykle prestiżowe. Co roku z początkiem czerwca stolica Wielkopolski przez cztery dni staje się wyznacznikiem zmian i trendów w branży przemysłowej. Każdy, kto pojawił się 9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, był pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, warsztatów i seminariów. Targi ITM Polska to miejsce spotkań czołowych przedstawicieli polskiej gospodarki przemysłowej!

Organizatorzy, poza kompleksową ofertą wystawienniczą blisko 1000 firm, zapewnili możliwość wzbogacenia się o specjalistyczną wiedzę i nawiązania perspektywicznych kontaktów z kontrahentami z Polski i rynków zagranicznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja zorganizowana przez czasopismo Nowa Stal - "Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie", która była okazją do prezentacji aktualnej kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu. Dla fanów lakiernictwa, z inicjatywy czasopisma Lakiernictwo Przemysłowe, przez cały dzień trwały pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej poligon umiejętności. Również na cały dzień targowy zaplanowane były spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings - udział w nich wzieło ponad 100 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców.

Osoby interesujące się branżą druku i skanu 3D mogły wziąć udział w warsztatach ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D (SmartTech), a także w warsztatach 3D - optyczna technika pomiarowa w tłocznictwie (Lenso). W ramach seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej pt. "Objętościowa obróbka cieplna stopów metali" można było poszerzyć wiedzę z zakresu technologii i zabiegów powodujących zmianę w strukturze i poprawą właściwości stopów. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przeprowadziła konferencję "Gospodarka 4.0 - jedyna droga do rozwoju...", poświęconą zagadnieniom związanym z ideą Przemysłu 4.0. Celem spotkania było porównanie stanu zaawansowania gospodarki Niemiec i Polski w drodze do tworzenia tzw. inteligentnej produkcji, gdzie wdrażane są rozwiązania automatyzacji i wzajemnej komunikacji między maszynami. Poruszane były kwestie dotyczące rozwoju innowacyjności firm, komunikacji IT, przygotowania kadry, a także możliwości wdrożeniowe.

Z ekspozycyjnych ciekawostek wyróżnić można stoisko firmy Dematec Obrabiarki CNC, którzy odwiedzającym zafundowali szereg atrakcji nawiązujących do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, m.in. pokazy żonglerki piłką nożną czy pokazy gimnastyczne na podwieszanych szarfach.


Innowacje Technologie Maszyny

Komentarze
Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018