strzałka do góry

Pawilon Recyklingu na Targach ALUMINIUM 2016
Utworzony przez:  Administrator
Data utworzenia:  2016-08-22 12:40:56


Źródło: ALUMINIUM 2014 www.aluminium-messe.com

Recykling aluminium coraz częściej staje się kluczowym czynnikiem w gospodarce o obiegu zamkniętym. Wtórne aluminium jest wydajnym i niezbędnym źródłem surowca. Ponadto, wnosi istotny wkład w oszczędzanie zasobów i ograniczenie emisji. Potencjał i możliwości techniczne recyklingu będą zademonstrowane podczas Targów ALUMINIUM 2016 w Düsseldorfie w Pawilonie RECYKLING.

Pawilon RECYKLING odzwierciedla coraz większe skupienie przemysłu aluminiowego na materiale i wydajności zasobów. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez EAA (European Aluminium Association), już 52% produkcji aluminium w Europie pochodzi z recyklingu. W 2015 roku liczba ta wyniosła 10,5 mln ton (Źródło: EAA "Sprawozdanie z działalności 2015").

Zapotrzebowanie na złom rośnie

Od 2005 roku globalny popyt na wtórne aluminium (pochodzacego z produkcji aluminium, jak również z recyklingu zużytych produktów) podwoił się i będzie kontynuował silny wzrost w ciągu najbliższych lat. Branża transportu jest jednym z motorów napędowych tego zjawiska. Producenci samochodów, takich jak Ford, Mercedes, BMW i Jaguar potwierdzają swoje zobowiązania związane z aluminium pochodzącym z recyklingu. Przemysł przetwórstwa aluminium musi stawić czoła problemami zaopatrzenia: w chwili obecnej w skali globalnej tylko ok. 30% popytu może być zaspokojone wtórnym aluminium. Innowacje w recyklingu stają się więc kluczowym czynnikiem w rozwiązaniach przyszłościowych i konkurencyjności aluminium w zastosowaniach przemysłowych.

Źródło: ALUMINIUM 2014 www.aluminium-messe.com

Przemysł aluminiowy zwiększa możliwości recyklingu

Chcąc zaspokoić wzmożone zapotrzebowanie na aluminium oraz umożliwić intensywne pozyskiwanie surowców wtórnych w przyszłości, przemysł znacznie rozszerza swoje możliwości recyklingu. W średnioterminowej perspektywie nowe technologie sortowania będą zyskiwać na znaczeniu. Grupa Hydro, wystawca na targach ALUMINIUM 2016, na początku maja uruchomiła nową instalację w zakładzie w Neuss (Niemcy), która ma umożliwić recykling aż do 50.000 ton odpadów puszek rocznie. Tutaj firma skupia się na zastrzeżonej i opatentowanej technologii sortowania. Na początku tego roku także Novelis wraz z Jaguar Land Rover rozpoczęła wykorzystywanie nowego stopu produkowanego w 75% z aluminium wtórnego, który jest szczególnie odpowiedni do produkcji masowej elementów konstrukcyjnych karoserii samochodowych.

Recykling aluminium zamyka nie tylko lukę dostaw, ale również przeradza się w siłę napędową dla przemysłu i jednocześnie tworzenia nowych miejsc pracy: według statystyk EAA powstało 6000 miejsc pracy związanych bezpośrednio i 25000 pośrednio z procesami recyklingu aluminium w Europie. (Źródło: EAA "RECYKLING ALUMINIUM - droga do gospodarki zrównoważonej").

Źródło: ALUMINIUM 2014 www.aluminium-messe.com

ALUMINIUM 2016 pokazuje potencjał recyklingu

Przemysł stoi przed poważnymi wyzwaniami - w sortowaniu, jak również w przetapianiu złomu. ALUMINIUM 2016 prezentuje wymagany "know-how" i doświadczenie w branży recyklingu. W hali numer 11 odnoszącej się przede wszystkim do tematów dotyczących produkcji aluminium pierwotnego i recyklingu, organizatorzy targów utworzyli specjalny obszar tematyczny, gdzie przedsiębiorstwa specjalizujące się w recyklingu będą przedstawiać swoje rozwiązania odzysku złomu aluminiowego. Pawilion RECYKLING ukierunkowany jest na przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą złomu aluminium, producentów linii do sortowania, rozdrabniania, zakładów recyklingu, przetapiania i dostawców wtórnego aluminium.


[1] Düsseldorf Messe Presss Releases "Recycling Pavilion at ALUMINIUM 2016"

Komentarze
Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018