strzałka do góry

XIX Edycja Seminarium Szkoleniowego “Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej”
Utworzony przez:  Administrator
Data utworzenia:  2016-09-16 12:41:05


14 i 15 września, w urokliwym pałacu Mierzęcin spotkali się eksperci ze świata nauki i biznesu, by uczestniczyć w zorganizowanym przez lidera zaawansowanych rozwiązań obróbki cieplnej metali SECO/WARWICK, seminarium szkoleniowym “Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej”. Liczne prelekcje, panele dyskusyjne, wykłady autorytetów z tej dziedziny – tak można opisać coroczne spotkania pod banderą SECO/WARWICK.

W tym roku, część merytoryczna składała się z 13 wykładów, a w roli prelegentów wystąpili inżynierowie praktycy oraz autorytety branżowe i naukowe. Seminarium zostało otworzone przez Vice Prezesa Zarządu Jarosława Talerzaka, który przypomniał 25-letnią historię tworzenia imperium obróbki cieplnej.  

Pierwszego dnia swój wykład miał prof. D. H. Herring, światowej klasy ekspert z zakresu obróbki cieplnej i metalurgii, rozwoju nowych produktów, który przedstawił najlepsze metody hartowania kół zębatych wrażliwych na deformacje. Z kolei, prof. J. Pacyna, będący autorytetem w dziedzinie metaloznawstwa i metalurgii proszkowej z AGH w Krakowie, opowiadał o obróbce cieplnej stali w świetle zasady wystarczającej hartowności, zaś o zaletach nowoczesnej technologii azotowania gazowego – ZeroFlow®, minimalizującej zużycie mediów procesowych i redukującej emisję gazów po procesowych – wypowiadał się Tomasz Przygoński, Dyrektor Rozwoju Urządzeń segmentu Thermal wspierający zespoły spółek grupy SECO/WARWICK, w zakresie rozwiązań technicznych i ich rozwoju.

Drugi dzień spotkania, moderowany przez prof. L. Małdzińskiego, znawcę azotonawęglania z Politechniki Poznańskiej, przeznaczony został na omówienie zależności między łańcuchem produkcyjnym i obróbką cieplną, zaś na aspekcie zwiększania efektywności i produktywności, dzięki zastosowaniu aplikacji nawęglania próżniowego na bazie linii Vector – CaseMaster i UniCase Master® skupił się dr Maciej Korecki Vice Prezes Zarządu Segmentu Próżni.

Na tegorocznym, dwudniowym Seminarium, uczestnicy spotkania zgłębiali tematy z zakresu: inżynierii materiałowej, procesów i technologii obróbki cieplnej, a także pozostałych narzędzi oraz wyposażenia wspomagającego produkcję. Cały zakres tematyczny przedstawiany był w ujęciu ekonomicznym, jakościowym i wydajnościowym, bowiem te trzy hasła były motywem przewodnim Seminarium.

"Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK to idealny sposób na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy branżowej i nawiązanie kontaktów biznesowych", mówi Katarzyna Sawka, Globalny Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

"SECO/WARWICK jest firmą redefiniującą koncept zaawansowanych technologii, których wydajność może być większa przy mniejszym zużyciu energii, niższych kosztach i ulepszonych projektach technicznych Ekonomia, jakość i wydajność to trzy hasła dające przewagę technologiczną, operacyjną i rynkową, we wszystkich procesach obróbki cieplnej, a które łączyły tegoroczne Seminarium Szkoleniowe. Już dzisiaj, zapraszamy na przyszłoroczną i wyjątkową, bo już XX edycję seminarium szkoleniowego SECO/WARWICK", dodaje Sawka.


SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań obróbki cieplnej metali. Specjalizacja firmy obejmuje piece i urządzenia do: obróbki cieplnej w próżni, do obróbki cieplnej w atmosferach, lutowanie wymienników ciepła, obróbki cieplnej aluminium oraz metalurgii próżniowej.

Grupa SECO/WARWICK to 7 spółek na 3 kontynentach z klientami w 70 krajach. Grupa dostarcza standardowe lub dedykowane, supernowoczesne urządzenia do obróbki cieplnej dla firm w następujących branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej, recyklingowej, energetycznej włącznie z atomową, wiatrową, paliwową i słoneczną oraz produkcji: stali, tytanu i aluminium.

SECO/WARWICK: Where Invention Meets Reliability

Komentarze
Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018