strzałka do góry

Dołącz do European Aluminium Award.
Utworzony przez:  Administrator
Data utworzenia:  2016-04-20 13:20:07


Projektanci, producenci, wykonawcy, a także importerzy i konstruktorzy mogą zawalczyć o nagrodę podczas 10 edycji EUROPEAN ALUMINIUM AWARD Industrial Design & Engineering. Nagroda przyznawana jest produktom lub projektom, w których aluminium zostało wykorzystane w sposób nowatorski. Wyróżnienie można uzyskać w sześciu głównych kategoriach. Aplikować mogą zarówno produkty przemysłowe jak i przeznaczone do użytku komercyjnego. Podczas konkursu przyznawana będzie również nagroda Jury dla zgłoszenia mającego największy wkład w "Aluminium dla przyszłych pokoleń".

Nagroda EUROPEAN ALUMINIUM AWARD jest inicjatywą Duch Aluminium Centre wspieraną przez European Aluminium Association (EAA), targi Aluminium 2016 organizowane w Düsseldordorfie w dniach 29.11-01.12.2016r. oraz przez German Aluminium Association (GDA). Do konkursu mogą aplikować wszystkie produkty z aluminium lub w których aluminium odgrywa znaczącą rolę, wprowadzone do obrotu po 1 stycznia 2014 roku. Każdy produkt może wystartować w kilku kategoriach.  

Nagroda jest przyznawana w sześciu kategoriach:

  • Wzornictwo & Styl Życia

Kategoria Aluminium Design Award istnieje już od 1998 roku - pierwszego konkursu EUROPEAN ALUMINIUM AWARD. Nagroda ta stała się miedzynarodowym standardem jakości dla Wzornictwa Przemysłowego Aluminium. Do tej kategorii zgłoszone mogą być wszystkie projekty, które trafiły do produkcji seryjnej, począwszy od kart kredytowych i rowerów górskich, przez zegarki i ekspresy do kawy, smartfony i laptopy. Zwycięzca Wzornictwa & Stylu Życia zostanie wybrany przez osoby odwiedzające targi ALUMINIUM 2016 w Düsseldorfie.

  • Architektura & Budynki

Aluminium jest jednym z najbardziej trwałych rozwiązań, nieważne czy jest stosowane w nowym budownictwie, czy aby zachować kawałek dziedzictwa narodowego lub poprawić ekologiczność budynków mieszkalnych i użytkowych. O nagrodę ubiegać się mogą oddane do użytku nowe i odnowione budynki, a także wyroby budowlane jak: drzwi, okna, okładziny, pokrycia dachowe i systemy energooszczędne, narzędzia i maszyny budowlane.

  • Branża Motoryzacyjna 

Ze względu na swoją wytrzymałość i zdolność zmniejszenia ciężaru produktu, aluminium jest najlepiej nadającym się metalem do zastosowań w motoryzacji. Historycznie jest to materiał wykorzystywany w lotnictwie, ale w ciągu ostatnich dekad jest coraz więcej zastosowań aluminium w samochodach osobowych. W sektorze tym bardzo istotne są rozwiązania trwałe i energooszczędne.

  • Transport

Ze względu na swoją wytrzymałość i zdolność zmniejszenia ciężaru produktu, aluminium jest najlepiej nadającym się metalem do zastosowań w środkach transportu. W ciągu ostatnich dekad jest coraz więcej zastosowań aluminium w różnorodnych środkach transportu. Od samochodów ciężarowych, przyczep, małych statków do super jachtów, statków transportujących ładunki, łodzi ratunkowych itd. W sektorze tym bardzo istotne są trwałe i energooszczedne rozwiązania.

  • Techniki Produkcji, Narzędzia & Maszyny

Współczesna produkcja aluminium, obróbka powierzchniowa, mechaniczna nie istnieje bez najlepszych technik, narzedzi i maszyn. Dzięki automatyzacji, w tym sektorze szybko wdrażane są innowacje. Zaobserwowano coraz większą ilość zgłoszeń w tej kategorii w ostatnich edycjach konkursu.

  • Nagroda dla Młodych Talentów

W roku 2016 zostanie przyznana nagroda "Young Talents Award". Kategora ta została stworzona, aby wspierać i promować studentów, niezależnych młodych projektantów i inżynierów. O nagrodę mogą ubiegać się osoby poniżej 30 roku życia, urodzone 1.01.1986r. i młodsze. W tej kategorii poszukiwane są produkty zaprojektowane lub skonstruowane, koncepcje i prototypy, nie wprowadzone jeszcze od produkcji seryjnej. Pierwszymi zwycięzcami tej kategorii był rower aluminiowy i ekologiczny ekran LCD. Kto następny?

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas targów ALUMINIUM 2016 w Düsseldorfie 29 listopada 2016r. Wszystkie zgłoszenia będą promowane w trakcie targów ALUMINIUM 2016 w dniach 29.11. - 01.12.2016r. oraz na stronie internetowej EUROPEAN ALUMINIUM AWARD.

Termin składania wniosków 11.04. - 15.07.2016r.


Komentarze
Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018