strzałka do góry

Dostawcy obróbki skrawaniem pilnie poszukiwani
Utworzony przez:  Administrator
Data utworzenia:  2016-06-02 08:41:27


Szacuje się że w przeciągu najbliższych 10 lat wytwórcy samolotów będą musieli zbudować zdolności produkcyjne do wytworzenia ponad 15 tysięcy samolotów. UTC Aerospace Systems - największy na świecie producent systemów lotniczych - rozszerza działalność w Polsce uruchamiając nowe linie produkcyjne i montażowe w swoim zakładzie we Wrocławiu. Podczas Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, które odbędą się w Poznaniu od 7 do 10 czerwca 2016 roku, HS Wrocław Sp. z o.o. będzie poszukiwała lokalnych dostawców, specjalizujących się w obróbce skrawaniem.

- Poszukiwanie potencjalnych dostawców jest czasochłonne, szczególnie w branży lotniczej, dlatego zależy nam na szybkich i skutecznych rozwiązaniach. W ramach targów SUBCONTRACTING wychodzimy naprzeciw firmom, które zastanawiają się nad dywersyfikacją portfela klientów oraz szukają nowych kierunków rozwoju. Spotkania targowe pozwolą nam rozszerzyć dotychczasową bazę danych o firmy, które posiadają lub chcą się certyfikować zgodnie z AS9100, a co za tym idzie współtworzyć globalny łańcuch dostaw dla UTC Aerospace Systems - mówi Wojciech Wasik, Prezes HS Wrocław Sp. z o.o.

Oferta skierowana jest do firm specjalizujących się w obróbce skrawaniem, które posiadają park maszynowy umożliwiający wykonanie małych i precyzyjnych komponentów w mikronowych tolerancjach. Spółka nawiąże również współpracę z firmami, które zamierzają w długiej perspektywie świadczyć usługi dla przemysłu lotniczego.

Rozmowy z potencjalnymi dostawcami prowadzone będą podczas targów bezpośrednio na stoisku firmy oraz w ramach spotkań kooperacyjnych Subcontracting Meetings. Firmy zainteresowane współpracą powinny skontaktować się z przedstawicielem firmy HS Wrocław Sp. z o.o. lub za pomocą formularza dostępnego na stronie Subcontracting-Meetings-2016.

Jakie korzyści płyną ze współpracy z firmami z branży lotniczej?

UTC Aerospace Systems jest inicjatorem powstania Stowarzyszenia Dolnośląski Klaster Lotniczy, który może stać się miejscem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy firmami działającymi w tej branży i chcącymi rozpocząć działalność w tym obszarze. - Przemysł lotniczy wymaga od firm jak najwyższego poziomu w obszarze technologii wytwarzania, organizacji pracy i jakości produkcji. Współpraca z firmami z branży lotniczej daje niesamowity impuls do rozwoju i korzystania z wiedzy i doświadczenia najlepszych dodaje Wojciech Wasik.

Odbywające się już po raz piąty Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. Dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych z Polski i zagranicy to okazja do znalezienia wśród wystawców właściwych podwykonawców. Są wśród nich przedsiębiorstwa oferujące prace w zakresie przetwórstwa metali (w tym obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej, obróbki elektrochemicznej, spawalnictwa, wycinania, elementów złącznych), przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz usług dla przemysłu. Targom towarzyszą wcześniej umówione międzynarodowe spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING Meetings ułatwiające znalezienie potencjalnych zleceniodawców z Polski i zagranicy.


UTC Aerospace Systems jest jednym z największych na świecie dostawców technologicznie zaawansowanych produktów dla przemysłu lotniczego i wojskowego. Firma projektuje, produkuje i obsługuje systemy oraz podzespoły, a także dostarcza zintegrowane rozwiązania dla środowisk handlowych, regionalnych i biznesowych oraz samolotów wojskowych, helikopterów i innych platform. Jest również znaczącym dostawcą międzynarodowych programów kosmicznych.

Komentarze
Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018