strzałka do góry

Jaki materiał na oś.
Utworzony przez:  kapka
Data utworzenia:  2017-05-18 12:54:15


Witam, Nie wiem czy moje pytanie nie jest zbyt błahe na to forum (nie jestem inżynierem). Szukałem w sieci odpowiedzi na moje pytanie bez skutku. Potrzebuje zlecić tokarzowi wykonanie osi do koła przedniego w wózku inwalidzkim. Oczywiście taka oś ma spore obciążenia udarowe dlatego powinna być wykonana z mocnego materiału. Zastanawiałem się nad PA47 lub PA9 i nie wiem czy to jest dobry wybór. Poniżej obrazki o co dokładnie chodzi.

http://www.1800wheelchair.com/media/catalog/custom-options/quickie-froglegs-1.jpg

http://www.motorera.com/dictionary/pics/c/wheelchair_caster.gif

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Komentarze
Koelner Łańcucka Fabryka Śrub Sp. z o. o.
Data utworzenia:  2017-05-19 10:00:33


Witam Jeżeli to jest jednostkowa sztuka to nie wchodzą pod uwagę żadne wyrafinowane obróki powierzchni. Zasadniczo zaleciłbym wykonanie tego elementu ze stali ulepszanej. Uzyska najwyższą oporność na odziaływanie udarowe. W pana przypadku najlepszym materiałem byłaby śruba klasy 10.9 (rozmiar określi tokarz na podstawie starej sztuki). Obróbka skrawaniem materiału śruby 10,9 jest możliwa. Dalej nie trzeba żadnej obróbi cieplnej czy cieplnochemicznej. Trzeba tylko zabezpieczyć przed korozją - malowanie.

Darek78
Data utworzenia:  2017-05-19 10:18:41


Cześć. Jest taka firma - MBL z Piotrkowa Trybunalskiego (znajdziesz ich w necie pod adresem http://www.mbl.pl/), zajmują się produkcją części do wózków inwalidzkich.

Tu masz katalog ich produktów, ale niestety nie ma podanego rodzaju stopu z którego robią osie: http://nozebra.ipapercms.dk/MBL/MBLCatalogue/MBLCatalogueFullVersion/?page=159

Pan Piotr Dolata jest tam Kierownikiem ds. ciągłego doskonalenia produkcji, na pewno to będzie osoba, która będzie wiedziała jakie stopy są wykorzystywane do takich elementów, skontaktuj się z nim albo z szefem produkcji, może coś podpowiedzą.

Daj znać czy udało się ustalić jakieś konkrety!

Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018