strzałka do góry

Raport końcowy. Droga do sukcesu Materiałów Lekkich
Utworzony przez:  Administrator
Data utworzenia:  2016-12-07 08:46:16


Düsseldorf. Większe, bardziej międzynarodowe, bardziej profesjonalnie przygotowane: targi ALUMINIUM ponownie biły rekordy popularności. Sześć procent więcej wystawców, dwa procent więcej odwiedzających oraz wzrost 65% w międzynarodowości wydarzenia potwierdza to stwierdzenie, że potencjał i perspektywy lekkich rozwiązań wciąż znacząco rosną. W sumie odnotowano 992 wystawców z 58 krajów, największe branżowe targi w Düsseldorfie odwiedziło 24 748 gości. - Zgodnie z tym, targi ALUMINIUM wśród wybranej grupy pokazów branżowych rosną z wydarzenia na wydarzenie - zaznaczył Hans-Joachim Erbel Prezes Reed Exhibitions Deutschland, organizator targów ALUMINIUM. Od debiutu w 1997 roku liczba wystawców wzrosła prawie pięciokrotnie, a odwiedzających czterokrotnie.

Lekkie, a jednocześnie twarde, odporne na korozję i łatwe w recyklingu - są to cztery właściwości, które gwarantują świetlaną przyszłość dla białego złota. Czy to w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym czy też budowlanym, - Mobilność, lekka konstrukcja oraz efektywność wykorzystania zasobów - globalne megatrendy są siłami, które napędzają ekspansję popytu na aluminium - stwierdził Christian Wellner Członek Zarządzający komitetu wykonawczego GDA.

Eksperci prognozują, że światowy popyt na aluminium wzrośnie z nieco ponad 60 mln ton do 70 mln ton w roku 2020. - Zapotrzebowanie te występuje głównie w sektorze transportowym, gdzie popyt na aluminium w 2016 roku wzrósł o 6%. Niska emisja dwutlenku wegla jest ważnym elementem europejskiej strategii na rzecz zrównoważonej gospodarki - aluminium jest częścią tego rozwiązania - powiedział Gerd Götz, Dyrektor Generalny stowarzyszenia European Aluminium. 140 kilogramów, tyle wynosi średnia ilość aluminium w każdym samochodzie wyprodukowanym w Europie, wartość ta potroiła się w ciągu 20 lat.

- Lekkie konstrukcje są kluczową technologią przyszłości oraz mają znaczący udział w modernizacji przemysłu. Na przykład elektromobilność nie zaistniałaby bez materiałów lekkich. - stwierdził Iris Gleicke Parlamentarny Sekretarz Stanu w Niemieckim Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energetyki.

Impuls ten był zauważalny podczas targów ALUMINIUM, wpływajac na ogólny nastrój jak i realizowanie transakcji. Reprezentatywne badanie gospodarki przeprowadzone podczas targów potwierdziło ten trend. Więcej niż 60% z ponad 500 firm obecnych na targach ALUMINIUM odpowiedziało, że oczekuje wzrostu sprzedaży, 27% spodziewa się handlu na niezmiennym poziomie, natomiast tylko 6% obawia sie nieznacznego osłabienia w perspektywie średnioterminowej. 

Wiele firm jako najwieksze wyzwania wymienia bariery handlowe, dostępu do rynku i surowców. Globalizacja rynków dotarła do rynku aluminium, przynosząc nowe struktury i globalny podział pracy w międzynarodowym łańcuchu wartości - rozwój, który wyraźnie odzwierciedlały targi ALUMINIUM.

Dwie trzecie wystawców - łącznie 649 firm wystawiających sie na targach ALUMINIUM pochodziło spoza Niemiec. Niemcy były na pierwszym miejscu pod względem ilości wystawców (348), na drugim miejscu Włochy (116), Chiny (90), Turcja (67) oraz Hiszpania (29). Silna reprezentacja pochodziła również z USA (23), Kanady (22), wypierając Francję, Austrię i Szwajcarię (po 21 wystawców z każdego z krajów).

Na targach ALUMINIUM pojawiło się 20 wystawców z Polski, m.in. Albatros Aluminium Sp. z o.o., Eurometal S.A., Final S.A., Kęty S.A., Nova Trading S.A., Polski Klaster Aluminium czy też Seco Warwick Europe Sp. z o.o.

Kolejna, 12 edycja światowych targów ALUMINIUM odbędzie się w Düsseldorfie w dniach 9 - 11 października 2018.


ALUMINIUM 2016 Düsseldorf

Komentarze
mamoko
Data utworzenia:  2016-12-19 14:55:51


Jednym z "nietypowych" wystawców na targach była polska firma informatyczna mamoko technologies oferująca oprogramowanie do automatycznego rozpoznawania profili. Jeden z programów firmy, aplikacja eyeQUERY, został nominowany i był prezentowany w obszarze Building Innovations wśród 6 wybranych innowacyjnych produktów.
Administrator
Data utworzenia:  2019-11-04 13:55:09


.
Napisz komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować


g -

Zapisz się na newsletter
Forum Aluminium 2018